Rozwój biznesu poprzez empatię. Metoda NVC – Ewa Daroszewska

Gość: Ewa Daroszewska

Witajcie w kolejnym odcinku Marketing MasterClass. Dzisiaj moim gościem jest Ewa Daroszewska konsultant komunikacji konstruktywnej w biznesie, trener naturalnej kompetencji i coach. Wprowadza ogromne zmiany w biznesach swoich klientów w obszarze komunikacji, zarządzania oraz sprzedaży i dlatego pomyślałam, że to idealna osoba, którą chcielibyście poznać.

Pamiętaj słuchając robić notatki, te poniżej na pewno Ci w tym pomogą:

  • Jak zaczął się biznes Ewy? Początek nowego millenium rozpoczęła w korporacji, po osiągnięciu wysokiego stanowiska doświadczyła wypalenia zawodowego. Porzucenie pracy i wyruszenie w podróż do Włoch pozwoliło jej inaczej spojrzeć na człowieka i rolę empatii.
  • Co to jest stan flow? Czy jest możliwe, żebyśmy nie czuli, że czas mija?
  • Zanim podejmiemy decyzję o drodze w biznesie, powinniśmy odpowiedzieć sobie co sprawia nam przyjemność, co umiemy i lubimy robić. Warto spojrzeć na to z boku, po konsultacji ze specjalistą.
  • Na czym polega empatia w biznesie i jak ją wykorzystywać? Ewa stosuje model rozumienia empatii NVC Rosenberga tzn. że nie muszę się z kimś zgadzać, ale rozumiem jego stanowisko. Fundamentem jest szacunek do człowieka i jego potrzeb.
  • Jak stosować empatię w feedbacku? 4 kroki NVC to wzór na komunikację, która pozwala odpocząć emocjom, pomaga uniknąć trybu walki.
  • Czy liderom trudno jest mówić o emocjach w biznesie? Warto otworzyć się na emocje i podkreślać rolę uczuć w strefie profesjonalnej. Dzięki NVC w biznesie komunikacja staje się łatwiejsza i bardziej naturalna oszczędza to czas i pieniądze.
  • Rada od Ewy dla początkujących – „kluczowa jest świadomość własnych mocnych stron, talentów i świadome budowanie synergii z członkami zespołu.
  • Dzięki użyciu dialogu empatycznego zostaniemy zapamiętani przez klienta.
  • Dlaczego Ewa spotkałaby się na kolacji z Fridą Khalo, Michałem Zwierzem i własną Mamą.

Skontaktuj się z Ewą:
Facebook: www.facebook.com/odwagabyciasoba

Jeśli jeszcze nie pobrałeś Bezpłatnego Rozdziału Bestsellerowej Książki Jedna kampania do wolności, to możesz zrobić to TUTAJ:
www.jednakampania.pl/rozdzial
Jeśli chcesz cały SYSTEM (a jestem pewna, że chcesz!) to od razu zamów książkę TUTAJ: www.jednakampania.pl