Witaj w 85. odcinku podcastu Marketing MasterClass. Dzisiaj opowiem Ci o tym, jak generować pomysły na świetny kontent, jak je rozłożyć, abyś w końcu postował regularnie. Wiem, że systematyczność, to może być Twoja zmora dlatego przygotowałam ten odcinek.
Pamiętaj żeby słuchając robić notatki, te poniżej na pewno Ci w tym pomogą.
- Czy trzeba mieć dużo wolnego czasu do tworzenia wartościowych treści?
- Zdecyduj się na jeden główny kanał przekazywania kontentu.
- Zaplanuj tematy, które chcesz poruszyć z wyprzedzeniem.
- Regularność publikacji jest kluczem do sukcesu.
- Znajdź dwie godziny i zaplanuj publikacje na najbliższe dwa miesiące.
- Wybierz konkretny dzień tygodnia na swoją publikację i trzymaj się tego. Ludzie lubią przewidywalność.
- 7 pomysłów na stworzenie kontent:
- pamiętaj i zapisuj (!) o co pytają Cię Twoi fani i Twoi klienci
- przeprowadź ankietę
- sprawdź o czym mówi konkurencja
- sezonowość
- zaangażowanie pod Twoimi archiwalnymi postami
- research w Google i YouTube
- tnij i przerabiaj to, co już stworzyłeś.
- Dbaj o to, aby nie robić przerw i luk w publikacjach.
- Pamiętaj, żeby przygotować “opakowanie” do treści, czyli grafikę oraz post, i na to również zaplanuj czas.
Kontakt z Magdą:
Pełne nagrania z 3 dni szkolenia Kampania WOW 2 <Kliknij tu>
Grupa na Facebooku: Kursy Online – Strategia i Sprzedaż by Magdalena Pawłowska
Strona internetowa: www.magdalenap.com
Facebook: www.fb.com/magdalenamarketing
Instagram: www.instagram.com/magdalena_pawlowska
Inne wpisy, które mogą Ci się spodobać:
===============
Jeśli jeszcze nie pobrałeś Bezpłatnego Rozdziału Bestsellerowej Książki „Jedna kampania do wolności”, to możesz zrobić to TUTAJ:
Jeśli chcesz cały SYSTEM (a jestem pewna, że chcesz!) to od razu zamów książkę TUTAJ: www.jednakampania.pl
Transkrypcja: Jak stworzyć plan kontentu na 2 miesiące wprzód?
Lektor: Witaj w Marketing MasterClass, w podcaście dla przedsiębiorców, którzy chcą odnieść sukces i zbudować mocny biznes online, ale nie mają wielkich budżetów na promocję i finansują wszystko z własnych środków. Twój host Magdalena Pawłowska co tydzień udzieli ci konkretnej wskazówki lub przeprowadzi inspirujący wywiad. Powie, co musisz robić, aby działać skutecznie w wirtualnym świecie. Wyjaśni marketing online tak prosto, że będziesz czuł jakbyś wykiwał swoją konkurencję. Dzięki za spędzanie z nami czasu.
MP: Cześć, z tej strony Magdalena Pawłowska, witam cię w nowym odcinku podcastu Marketing MasterClass, w którym powiem tobie, w jaki sposób generować pomysły na tworzenie contentu oraz jak masz go ułożyć w planie miesięcznym tak, abyś mógł spać spokojnie i faktycznie mieć pewność, że twój content jest zaplanowany i zostanie opublikowany w tym czasie, kiedy ma zostać opublikowany. Jestem przedsiębiorcą, tak jak i ty, więc absolutnie nie mam więcej czasu niż ty, i również zmierzam się z tym limitem czasu i z tym wyzwaniem, kiedy tworzyć content, kiedy pisać bloga, kiedy nagrywać wideo, kiedy nagrywać, chociażby ten podcast. I muszę ci się przyznać, że nie zawsze jest łatwo. Nie zawsze faktycznie mam na to czas. Ale kluczem dla mnie do tworzenia contentu, szczególnie do tworzenia podcastu, który naprawdę pokochałam jest to, że stało się to częścią mojej tożsamości. Że dziś nie wyobrażam sobie poniedziałku, w którym nie byłoby nowego odcinka Marketing MasterClass. Przez najbliższe kilkanaście minut opowiem tobie, w jaki sposób ja sama generuję pomysły na moje transmisje na żywo na Facebooku, czy chociażby właśnie na podcast, i w jaki sposób układam je tak, aby wspierały one rozwój mojej społeczności, aby pomagały tobie i aby wspierały również rozwój mojego biznesu.
Jaki rodzaj kontentu chcesz tworzyć?
Po pierwsze i najważniejsze to musisz wybrać, jaki rodzaj contentu będziesz tworzyć.
Możesz robić transmisje na Facebooku i oczywiście wówczas musisz robić je regularnie.
Możesz tworzyć swój kanał na YouTube, wówczas będziesz tworzył wideo.
Możesz być podcasterem i nagrywać audio w formie właśnie podcastów.
A możesz pisać bloga, czyli artykuły, które opublikujesz na swoim blogu, chociażby na WordPress’ie.
Jeżeli masz rozwinięty zespół to oczywiście możesz wybrać kilka z tych elementów i oni pomogą tobie opakować i przepakować jeden rodzaj contentu w drugi. Ale załóżmy, że dopiero zaczynasz, a content, który publikujesz niestety nie jest regularny. I tutaj mam nadzieję, że zapali ci się pierwsza taka lampka, która zapaliła mi się już jakiś czas temu, kiedy zauważyłam, że moja lista mailingowa rośnie wprost proporcjonalnie do tego, ile contentu publikuję. Również rośnie wówczas liczba moich followersów, moich słuchaczy, a razem z tym rośnie również liczba osób, którym mogę pomagać poprzez moją książkę, moje kursy online. Całkiem niedawno mieliśmy otwarcie do mojego programu, do kolejnej już edycji WOW Courses Formula, tak że pozdrawiam wszystkie osoby, które dołączyły. To będzie bardzo intensywne, wspaniałe dwa miesiące, kursy będzie tworzyć własne kursy online. Jestem bardzo podekscytowana dla wszystkich, którzy dołączyli do tej edycji. Jeżeli twoim celem jest, aby publikować regularnie content, bo uświadomiłeś sobie dokładnie to samo, co i ja, że im większy masz kontakt ze swoją społecznością, im bardziej możesz im pomóc, tym bardziej rozwijasz swój biznes i oczywiście tym więcej zarabiasz, to tworzenie regularnego contentu jest dla ciebie odpowiedzią.
W związku z tym wybierz jeden rodzaj na start. Zdecyduj się albo na blog, albo na podcast, albo na wideo, czy to w formie kanału na YouTube, czy to w formie transmisji na żywo na Facebooku. Zdecyduj się na jeden rodzaj contentu i wówczas zaplanuj tematy, które będziesz realizował.
Nadanie tożsamości twórcy contentu – podcaster, youtuber, a może bloger?
Ważne jest, aby nadać sobie pewną tożsamość. Tak, jak powiedziałam na samym początku, ja jestem podcasterem. Naprawdę jeszcze dwa lata temu, kiedy zaczynałam mój podcast, nawet niecałe, pewnie jakieś półtorej roku temu, nie myślałam, że aż tak bardzo pokocham nagrywanie audio. A dziś szczególnie, kiedy jeszcze od was dostaję informację zwrotną, Magda, uwielbiam twój podcast, kiedy piszecie do mnie, że skorzystaliście z konkretnego rozwiązania, kiedy widzę wasze pozytywne opinie to naprawdę to mi daje powera do tego, aby nagrywać kolejne odcinki. Tak że dziękuję wam za to, że dajecie mi również znać o tym, że tam jesteście. Że mnie słuchasz i że mam pozytywny wpływ na twój biznes, na twój sposób myślenia.
Musisz sobie uświadomić, że regularność contentu to jest klucz do twojego sukcesu.
Harmonogram – podstawa sukcesu w tworzeniu contentu
I czasami jest tak, że oczywiście wydarza się życie, że pędzimy, że czasami nie jesteśmy w stanie w stu procentach może zapanować nad naszym harmonogramem, bo nagle jesteśmy wezwani do szkoły, nagle coś się dzieje w rodzinie, nagle, prawda, gdzieś tam się pali pożar. Ale właśnie dlatego, że czasami wydarza się życie musisz mieć harmonogram i właśnie w tym odcinku powiem tobie, jak ten harmonogram stworzyć. Skutek planowania obserwuję również u syna mojego partnera, który dzisiaj, kiedy wrócił ze szkoły do domu i ja mu zaproponowałam, że będziemy jechać do polskiego sklepu, bo wczoraj był Tłusty Czwartek, nie zdążyłam kupić żadnego pączka, więc dziś jest piątek, dziś jest, zobacz, piątek, późne popołudnie, kiedy nagrywam ten odcinek i to też pokazuje pewną determinację i przekonanie o tym, że tak, jak powiedziałam, nie wyobrażam sobie poniedziałku, kiedy nie byłoby nowego odcinka. I tutaj od razu pozdrowienia dla Krystiana, który edytuje moje podcasty i czasami stawia się również wtedy, kiedy ja nagrywam dość późno, tak, bo jest już piątek. Natomiast, tak jak powiedziałam, nie wyobrażam sobie poniedziałku bez podcastu Marketing MasterClass. I kiedy Ruben przyszedł ze szkoły i ja mu zaproponowałam, że będziemy jechać do polskiego sklepu, a on mówi, wiesz co, ale tym razem nie mogę, dlatego że w piątek zawsze nagrywam wideo na swojego YouTube. Ja mówię, oczywiście. Faktycznie, zawsze w piątek on nagrywa content na swój kanał na YouTube. I zobacz, można by było powiedzieć, chłopak przyszedł ze szkoły, cały tydzień chodził do szkoły, jest piątek po południu, więc, co? Najlepiej byłoby się położyć na kanapie i odpoczywać, prawda, po całym tygodniu. Natomiast w jego tożsamość już weszło to, że on jest youtuberem. W związku z tym musi publikować nowy materiał na swoim kanale i ma określone, że robi to w piątek po szkole, dlatego że w sobotę rano będzie edytował ten odcinek, dlatego że w sobotę jest dzień publikacji. I w tym momencie chcę od razu przejść do formuły w jakiej zaproponuję tobie, abyś ty planował swój content.
Zasady planowania contentu
Po pierwsze musisz mieć dwie godziny, kiedy na spokojnie usiądziesz i zaczniesz to robić. Dlatego teraz słuchając tego podcastu wyciągnij kalendarz i zobacz, kiedy masz najbliższe dwie godziny, aby usiąść i zaplanować content na najbliższe dwa miesiące. Tak, potrzebujesz dwie godziny, aby na spokojnie to zrobić. I bardzo cię proszę nie odsuwaj tego w nie wiadomo, kiedy, bo wówczas, wiadomo, to się nigdy nie wydarzy. Faktycznie weź kalendarz i wpisz, zaplanuj ten moment, kiedy będziesz planował swój content. Kiedy już będziesz pracował w ciągu tych dwóch godzin to to, co musisz zrobić na początku to ustalić, kiedy twój content będzie publikowany. Czyli dokładnie tak, jak ja mam ustalone, że podcast zawsze pojawia się w poniedziałek, tak. Czyli nowy odcinek podcastu jest w poniedziałek. I ja to wiem. Niektórzy podcasterzy publikują na przykład w czwartek, niektórzy publikują co drugi poniedziałek, niektórzy tylko raz w miesiącu.
Częstotliwość publikacji contentu
Oczywiście im częściej będziesz się pojawiał tym więcej osób potencjalnie o tobie się dowie, a ci, którzy ciebie słuchają i ciebie lubią nawiążą z tobą lepszą relację.
Więc częściej publikowany content absolutnie daje ci większą przewagę nad tym, który jest publikowany tylko raz w miesiącu.
Częstotliwość ma znaczenie. Dlatego Teleexpres, czy Dzień Dobry TVN jest codziennie. Jeżeli zdecydujesz się na pisanie bloga to określ, czy będziesz pisał jeden post w tygodniu, w związku z tym, w jaki konkretny dzień. I zakreśl te dni w kalendarzu. Musisz dokładnie wiedzieć, kiedy jest godzina zero. Kiedy nowy content zostaje opublikowany. I to będzie dla ciebie wyznacznik, twój deadline, do którego musisz ten materiał mieć przygotowany. Okej, kiedy już wiesz i znasz swój deadline to teraz będziesz wymyślał tematy. Najgorsze, co możesz zrobić to czekać do momentu zero i wówczas się zastanawiać, o kurczę, to jaki temat mam dzisiaj opublikować.
W tym przypadku twój content będzie niezaplanowany, a wówczas nie będzie on tak mocno wspierał rozwoju twojego biznesu. Dlatego ty zrobisz to inaczej, czyli, jeżeli zdecydujesz, że publikujesz content raz w tygodniu, czy to będzie Facebook live, czy YouTube, czy podcast, czy blog, zaznacz sobie, jaki to jest dzień. Dajmy na to, że zawsze w poniedziałek. I planując na dwa miesiące to, ile mamy poniedziałków? Mamy razem osiem poniedziałków, czyli potrzebujesz osiem tematów, na które stworzysz content. Więc twoim zadaniem teraz jest stworzenie ośmiu tematów, które będą intersujące dla twojej grupy docelowej i zrobisz to z wyprzedzeniem. Czyli podam tobie teraz siedem sposobów na to, w jaki sposób generować pomysły na tworzenie contentu.
Sposoby generowania pomysłów na content
Sposób 1: Pytania klientów
Po pierwsze i najważniejsze i najprostsze, to jest pamiętaj, o co pytają ciebie twoi klienci, twoi fani. Wszystkie te wiadomości, które do ciebie przychodzą, za każdym razem, kiedy ktoś się do ciebie zwraca i ciebie, o coś pyta, co jest w obszarze twojej ekspertyzy to to jest do zanotowania. To najprawdopodobniej jest temat na twój jeden content, czyli na twoją jedną część contentu na ten wybrany dzień. Czyli musisz być tutaj bardzo wytrenowany w tym, żeby po pierwsze pamiętać o tym, żeby zapisać tą rzecz, bo jeżeli zostawisz to, okej, to ja będę pamiętał, zrobię to później, gwarantuję ci, byłam tam, nie pamiętasz, co miałeś zapisać. Dlatego jest tak ważne, że w momencie, kiedy przychodzi do ciebie ta myśl, kiedy osoba zadaje tobie to pytanie to ty od razu musisz z robić ślad po tym w swojej notatce, czy to na laptopie, czy to na telefonie, czy to w zeszycie. Musisz to zapisać, bo nie będziesz tego później pamiętał.
Sposób 2: Przeprowadzanie ankiet
Drugą bardzo ważną metodą to jest przeprowadzenie ankiety i bez znaczenia, czy twoja społeczność jest już duża, czy dopiero ją budujesz, zawsze masz kogoś, kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt osób, które możesz zapytać, czyli ty wówczas aktywnie wychodzisz do swojej społeczności i zadajesz im pytanie, hej, co ciebie interesuje? I oczywiście możesz zadać pytanie otwarte na zasadzie, daj mi znać, jakie masz wyzwania, z czym masz problem, a możesz zadać im konkretne pytanie, co wybierasz? Czyli zaproponować im trzy, pięć tematów i niech oni wybiorą. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest pytanie na przykład w formie Insta Story, czyli możesz tam dodać taką funkcję tworząc Insta Story, zapytaj mnie o cokolwiek. I tam osoby, które pytają ciebie o cokolwiek, no to są oczywiście pytania na bazie, których możesz stworzyć content. Więc pytaj aktywie swoją społeczność w każdym kanale, na którym jesteś już aktywny. Na Facebooku oczywiście masz możliwość przeprowadzenia ankiet na Facebooku zarówno na fanpageu, jak i na grupie, więc korzystaj z tego, jak najwięcej.
Sposób 3: Analiza konkurencji
Trzecią drogą to jest oczywiście przeszukanie twojej konkurencji. Jak najbardziej korzystaj z tego, co twoja konkurencja pisze i zaglądaj tam od czasu do czasu, dlatego że będziesz widział, o co pytają ich fani i na bazie tego może zostaniesz zainspirowany do stworzenia własnego contentu. I nie bój się takiego przekonania, że to będzie jakieś ściąganie, bo nie chodzi o to, że masz kopiować 1:1, bo oczywiście to nie jest okej, natomiast inspirowanie się jest, jak najbardziej okej, modelowanie jest, jak najbardziej okej.
Wiesz, ja studiowałam filozofię oraz psychologię na uniwersytecie i pamiętam, kiedy wyszliśmy z filozofii starożytnej, czyli przerobiliśmy Arystotelesa, Platona, Sokratesa to muszę ci powiedzieć, że wszystko, co powstało później wydawało mi się jakąś taką powtórką. I w mniejszym bądź większym stopniu oczywiście, niemniej jednak zawsze wydawało mi się, że to jakoś nawiązuje do tej filozofii starożytnej.
Jak to powiedział Mark Twain, nie ma nowych pomysłów, są tylko te, które budujemy na bazie tych, które już powstały.
Tak że zachęcam do tego, aby przejrzeć szczególnie komentarze pod postami twojej konkurencji. Zobacz na przykład, który post jest u nich najbardziej poczytny i stwórz z tego tematu własny post, ale z własną opinią, z własnym zdaniem na ten temat.
Sposób 4: Wykorzystanie motywu świąt
Czwartym sposobem generowania contentu jest oczywiście wykorzystywanie różnego rodzaju motywów świąt. To już wykorzystywałam bardzo dawno, kiedy prowadziłam swoją agencję marketingową to zaobserwowałam, że oczywiście, jak zbliżają się święta to są święta, jak zbliża się wiosna to jest wiosna, jak zbliża się lato to jest lato. I może to się wydawać dosyć trywialne, natomiast jest faktycznie zauważane, że w momencie, kiedy zbliżamy się do pewnego sezonu twoi klienci będą zainteresowani wciąż i wciąż i wciąż tymi samymi rzeczami. Dlatego na przykład stworzyłam w grudniu zeszłego roku podcast, który był dedykowany promocjom świątecznym, bo wiedziałam, że wielu z was będzie chciało dowiedzieć się, w jaki sposób robić promocje świąteczne, kiedy robić zniżki, jakie dawać zniżki. Jak, prawda poradzić sobie z całym tym zamieszaniem świątecznym. I to właśnie było wykorzystanie tego motywu świątecznego. Jedną z technik, którą tutaj często też wykorzystuję, o której też pisałam w mojej książce jest przygotowywanie klienta do konkretnych działań, czyli na przykład, jeżeli wiesz, że za miesiąc będziesz chciał otworzyć sprzedaż swojego kursu i teraz uwaga, tak to musisz planować, absolutnie tak, to ten miesiąc wcześniej powinieneś tworzyć content, który jest dedykowany do startu twojej promocji. I o tym przeczytasz w mojej książce i o tym oczywiście uczę bardzo dokładnie na moim kursie WOW Courses Formula, jak przygotować klienta poprzez publikowanie odpowiedniego contentu do tego, że wkrótce zaoferujesz mu swój kurs, bądź usługę, bądź inny produkt.
Sposób 5: Zaangażowanie pod starszym contentem
Piątą metodą jest zaangażowanie pod twoimi starymi postami. To znaczy przejrzyj swoje stare posty blogowe, bądź posty na Facebooku, bądź posty na Instagramie, gdziekolwiek publikowałeś jakiekolwiek treści i zwróć uwagę na te posty, które mają największe zaangażowanie. I to będzie dla ciebie wskaźnik, czym interesuje się twoja społeczność. I oczywiście na ten temat powinieneś stworzyć więcej contentu, bo to będzie wskaźnik, że to ich interesuje. I ja miałam całkiem niedawno właśnie taki przypadek.
Kiedy byłam w San Diego, a cały miesiąc luty spędziłam w Stanach Zjednoczonych podróżując tam na treningi, na spotkania biznesowe, to nagrałam, będąc na dachu jednego z hoteli w San Diego w Kalifornii bardzo personalny Facebook live na temat trosk i trudnych sytuacji w moim życiu, które przekułam na korzyści. I ten Facebook live naprawdę spodobał się mojej społeczności. I pomyślałam, że w związku z tym, że on był tak dobry, to znaczy tak bardzo im się spodobał i miał pozytywny oddźwięk postanowiłam go również opublikować w formie podcastu. Więc najprawdopodobniej ty słyszałeś ten podcast dwa podcasty temu i mam nadzieję, że również był dla ciebie bardzo pozytywnym, mocnym doświadczeniem. Więc wykorzystuj już to, co stworzyłeś, jako inspiracja do nowych rzeczy.
Sposób 6: Research w Google i Youtube
I szósty sposób to oczywiście reaserch w Google i na YouTube, dlatego że tam jest już bardzo dużo contentu na obszary, którymi ty się zajmujesz i absolutnie powinieneś zwracać uwagę na to, co wyszukuje twoja grupa docelowa, czyli, jaka fraza jest najczęściej wyszukiwana. Napisz na ten temat post blogowy bądź nagraj podcast, czy jakąkolwiek formę contentu wybierzesz. I to samo na YouTube, zobacz, które filmy mają najwięcej obejrzeń. Jeżeli film na ten temat ma najwięcej obejrzeń, to najprawdopodobniej to interesuje twoją grupę docelową, więc korzystaj z tego.
Sposób 7: Tnij i przerabiaj to co już stworzyłeś
I siódmy sposób na tworzenie content, to tnij i przerabiaj to, co już stworzyłeś. Czyli, jeżeli coś raz stworzyłeś, tak jak ja na przykład stworzyłam teraz nagrywam ten podcast, to na ten temat nagram transmisję na żywo na Facebooku, pewnie za około tydzień lub dwa, aby była pewna luka w czasie, na ten temat najprawdopodobniej również napisze post blogowy, chociaż ja blogerem nie jestem i te posty blogowe u mnie nie pojawiają się regularnie. Natomiast regularnie pojawia się u mnie podcast, tak. To jest coś, co jest zawsze i również zawsze są transmisje na żywo na Facebooku, więc to są moje ulubione formy contentu. Czy chciałbym ich więcej mieć i rozbudować? Oczywiście, że tak. Ale wiem, że wszystko musi odbywać się po kolei i nie zabieram się za coś nowego, jeżeli jednego, drugiego, trzeciego tematu nie mam idealnie poukładanego, dlatego że nie ma nic gorszego, niż przerwa i luka w dostarczaniu contentu.
Podsumowanie podcastu: Jak stworzyć plan kontentu na 2 miesiące wprzód?
Czyli podsumowując dzisiejszy odcinek, wybierz formę contentu, która jest dla ciebie najlepsza i publikuj ją regularnie. Zaplanuj w kalendarzu, kiedy konkretnie planujesz ten content. Pamiętaj, że materiał musi być przygotowany dwa dni wcześniej. Nie na ostatnią chwilę tylko dwa dni wcześniej. Dlatego że będziesz musiał do tego stworzyć jakąś grafikę, będziesz musiał napisać post i na to również potrzebujesz czas. Nadaj sobie tożsamość związaną z rodzajem contentu, który chcesz tworzyć. To bardzo mocno pomoże tobie trzymać się twoich terminów, twoich deadlineów. I siedem sposobów na tworzenie contentu to po pierwsze, zapamiętuj, o co pytają ciebie klienci i na ten temat twórz content. Po drugie, przeprowadź ankiety i pytaj swoją społeczność. Po trzecie, zwracaj uwagę na to, co robi twoja konkurencja i o co pytają uczestnicy ich społeczności. Po czwarte, korzystaj z sezonów i twórz content wokół danego sezonu, który jest aktualny dla twojej społeczności. Po piąte, wyszukaj stare posty na twoich mediach społecznościowych, które miały największe zaangażowanie i wokół tego stwórz nowy content. Po szóste, korzystaj z Google i YouTube search, aby wyszukać, co lubi twoja społeczność. I po siódme, tnij i przetwarzaj to, co już zostało stworzone na inny dodatkowy content, na inny format.
Wierzę, że ten odcinek był dla ciebie bardzo przydatny. Zostaw komentarz na mojej stronie internetowej magdalenap.com. Zostaw również pozytywną opinię na iTunes oraz Spotify. A słuchając tego podcastu koniecznie zrób screen i otaguj mnie na moim Insta Story tak, abym wiedziała, że słuchasz, jesteś i że ten materiał jest dla ciebie pomocny. Spis odcinków podcastu Marketing MasterClass znajdziesz również na mojej stronie magdalenap.com/odcinki. Jeżeli jeszcze nie masz mojej bestselerowej książki „Jedna kampania do wolności. Jak stworzyć produkt online, pozyskać klientów i żyć na własnych warunkach”, to przejdź do notatek z tego podcastu i tam na samym dole znajdziesz linka bezpośrednio prowadzącego do zakupienia tej książki lub do pobrania bezpłatnie pierwszego rozdziału. Do usłyszenia w kolejnym odcinku.